Diyet yapmaya dair enfes 10 bilgi

Diyet yapmak dediğimizde ihtiyacı olan herkese zor gelir ama diyet yapmaya dair kimsenin bilmediği enfes bilgilere ne dersiniz?

Bir çok yerde kilo vermek ile alakalı öneriler bulabilirsiniz ama bu önerilenlerin çoğu sorgulanabilirdir ve bilimsel ıspatlara dayanmaz.

Bununla birlikte, gerçekten işe yaradığı kanıtlanmış birkaç doğal kilo verme  yöntemi de  vardır. işte size bunlardan bazıları

1. Diyetinize Protein Ekleyin

Kilo kaybı söz konusu olduğunda, protein besinlerin kralıdır.

Vücudunuz, yediğiniz proteini sindirirken ve metabolize ederken kalorileri yakar, böylece yüksek proteinli bir diyet metabolizmayı günde 80-100 kaloriye kadar arttırabilir

2. Bütün, tek bileşenli yiyecekleri yiyin

Sağlıklı olmak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri diyetinizi tek bileşenli yiyeceklere dayandırmaktır.Bunu yaparak, ilave şekerin, eklenen yağın ve işlenmiş yiyeceklerin büyük çoğunluğunu ortadan kaldırırsınız.

3. İşlenmiş Gıdalardan Kaçının

İşlenmiş besinler genellikle ilave şeker, ilave yağ ve kalori bakımından yüksektir. Dahası, işlenmiş gıdalar sizi mümkün olduğunca çok yemek yemeniz için tasarlanmıştır. Bağımlılık yapıcı yemeğe neden olmaları işlenmemiş yiyeceklerden çok daha fazladır

4. Sağlıklı Besinler ve Snacks

Çalışmalar, evde tuttuğunuz yemeğin ağırlığı ve yeme davranışını büyük ölçüde etkilediğini göstermiştir

Her zaman sağlıklı yiyecekler yiyerek, sizin veya diğer aile bireylerinin sağlıksız yeme şansını azaltırsınız. Yolda hazırlaması ve yanınıza alması kolay birçok sağlıklı ve doğal atıştırmalık da bulunmaktadır.Bunlara yoğurt , bütün meyveler , kuruyemişler, havuçlar ve haşlanmış yumurtalar dahildir.

5. Eklenen Şeker Alımınızı Sınırlandırın

Çok fazla ilave şeker yemek , kalp hastalığı, tip 2 diyabet ve kanser de dahil olmak üzere dünyanın önde gelen hastalıklarından bazıları ile bağlantılıdır

6. İçme Suyu

İçme suyunun kilo vermeye yardımcı olabileceği iddiasının aslında bir gerçek var .0,5 litre su içmek , bir saat sonra yakacağınız kaloriyi% 24-30 artırabilir. Yemeklerden önce su içmek , özellikle orta yaşlı ve yaşlı insanlar için kalorinin azalmasına neden olabilir.

7. İçecek (Şekersiz) Kahve

Neyse ki, insanlar kahvenin antioksidanlar ve diğer faydalı bileşiklerle dolu sağlıklı bir içecek olduğunun farkındalar . Kahve içmek, enerji seviyesini ve yaktığınız kalori miktarını artırarak kilo kaybını destekleyebilir.

8. Sıvı Kalorilerden Kaçının

Sıvı kaloriler şekerli alkolsüz içecekler , meyve suları , çikolatalı süt ve enerji içecekleri gibi içeceklerden gelir. Bu içecekler, artan obezite riski de dahil olmak üzere çeşitli şekillerde sağlık açısından zararlıdır. Bir çalışma, şekerli bir içeceğin günlük porsiyonunda, çocuklar arasında obezite riskinde% 60’lık ciddi bir artış olduğunu göstermiştir

9. Rafine Karbonhidrat Alımınızı Sınırlandırın

Rafine karbonhidratlar , faydalı besinlerinin çoğunu almış ve lifleri uzaklaştırmış karbonhidratlardır.

Rafinaj işlemi, kolayca sindirilen karbonhidrattan başka bir şey bırakmaz; bu da aşırı yeme ve hastalık riskini artırabilir. Rafine edilmiş karbonhidratların başlıca diyet kaynakları beyaz un, beyaz ekmek , beyaz pirinç , soda, hamur işleri, atıştırmalıklar, tatlılar, makarnalar, kahvaltı gevrekleri ve ilave şekerdir.

10.İçecek (şekersiz) yeşil çay

Yeşil çay , antioksidanlarla dolu doğal bir içecektir. Yeşil çay içmek, artan yağ yakımı ve kilo kaybı gibi birçok fayda ile bağlantılıdır.Yeşil çay, enerji tüketimini % 4 artırabilir ve selektif yağ yakımını% 17’ye kadar arttırabilir, özellikle de zararlı göbek yağını.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir