Dünyadaki en zengin 5 adam ve onların ilginç hayatlarıd

Zengin insanların hayatını herkes merak eder peki onlar nasıl zengin oldular ve hayatları ne kadar ilginç sizce?

5. Carlos Slim Helu

Carlos Slim Helu Meksikalıdır, 2007 yılında dünyanın en zengin insanı olarak bu listenin başında yer alıyordu ama hala telekomünikasyon sektörünün en büyük patronlarından biridir.

Yaşı: 79

Serveti: 66 milyar dolar

4. Bernard Arnault

Yine kadınlar tarafından ismi bilinmeyenlerden biridir Bernard Arnault ama sahibi olduğu markayı bilmeyen kadın yoktur. Kendisi fransızdır ve ülkesinin en zengini, dünyanın ise en zenginlerinden biridir. Onu en zengin yapan olay ise Louis Vuitton markasının sahibi olmasıdır.

Yaşı: 70

Serveti: 76 milyar dolar

3. Warren Buffett

Warren Buffett Berkshire Hathaway’in CEO’su ve En büyük hissedarıdır. Warren Buffett’ı farklı yapan şey ise tüm servetini hisse senetlerinden elde etmiş olmasıdır. Yani sıfırdan bir imparatorluk kurmuştur desek yeridir

Yaşı: 88

Serveti: 82,5 milyar dolar

2. Bill Gates

Microsoft dediğimiz zaman akla tek bir isim geliyor onun adı Bill Gates, bugün kullandığımız bilgisayarlar o olmasaydı belki de bambaşka bir halde olurlardı. Bill Gates ismini bir çok yardım kuruluşuna yaptığı bağışlardan dolayı da duyduğumuz için kendisinin gönlümüzde gerçekten özel bir yeri vardır. Onunla ilgili detayları Bill Gates Nasıl Zengin oldu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Yaşı: 63

Serveti: 100 milyar dolar

1. Jeff Bezos

İşte geldik listenin kralını açıklamaya “Jeff Bezos”. Dünyanın en büyük e-ticaret platformu olan Amazon’un sahibi Jeff Bezos bir kaç yıldır birinciliği kimselere bırakmıyor. Son olarak 2019 yılında boşandığı eşine Dünyanın En Pahalı Nafakasını ödeyen adam olarak ismi sıkça zikredilen Jeff Bezos  ve boşanması ile ilgili ayrıntıları Dünyanın en pahalı boşanması yazımızda bulabilirsiniz.

Yaşı: 55

Serveti: 150 milyar dolar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir