Uykuya dair harikulade bilgiler

Siz uyurken vücudunuzda enteresan şeyler olur işte size siz uyurken vücudunuzda meydana gelen 5 harikulade şey

Uyku tüm memelilerde, kuşlarda ve balıklarda gözlenen doğal dinlenme biçimidir. Bu canlılar günlük işlevlerini gerçekleştirebilmek için uykuya ihtiyaç duyarlar. Uyku tam anlamıyla şuursuzluk olarak nitelendirilemez.

1- Vücut Sıcaklığınız Önemli ölçüde Düşer. Uyku sırasında vücut sıcaklığınız kalori yakma oranını düşürmek ve melatonin salgılamak için düşer.

2- Toksinler Temizlenir. İstirahatte, vücut toksinleri filtreler ve hasarlı molekülleri temizler. Bu işlemler beden ve beynin gençleşmesini sağlar. Yeterli miktarda uyku olmadan, beyin toksinleri temizleyemez.

3- Uyumak zayıflatır. Gece boyunca, nemli havayı dışarı atmanız ve ter ile su kaybetmeniz nedeniyle kilo kaybedersiniz . Gün boyunca aksine, bu etkiyi telafi etmek için yiyecek ya da içecek tüketimi olmadığından bu durum sabaha kadar kilo azalmasına neden olur.

4- Uyurken  olduğunuzdan daha uzun boylu olursunuz. Vücudunuzun aslında siz uyurken boyu yükseliyor. Yere uzanırken, omurganızdaki diskler açılır  böylece daha uzun olursunuz. Uyusunda büyüsün lafının geldiği yeri şimdi daha iyi anlamış olduk.

5- Cildiniz daha canlı olur. Genç, sağlıklı bir cilde katkıda bulunan bir protein olan kollajen, siz uyurken daha fazla üretilir. Daha yüksek kollajen seviyeleri daha esnek ve canlı bir cilt sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir